banner ad

Sluchátka, která při běhu nikdy nevypadnou

17.01.2014 | Autor: | 1 komentář

Pokud jste při běhu zvyklí poslouchat hudbu, nebo jako v mém případě audioknihy, určitě velice dobře znáte ten pocit, kdy vám z uší co chvíli vypadnou sluchátka. Možná si řeknete, že to je malá věc, ale neustále přemýšlení nad tím, kdy vám sluchátka znovu vypadnou, vám může pořádně otrávit jinak velice příjemné běhání. Po vyzkoušení řady sluchátek jsem metodou pokus omyl konečně narazil na ty pravé.

Podívejme se tedy na ten malý “zázrak”. Jsou to sluchátka Yurbuds Ironman Inspire Duro.

buds1

Tato sluchátka jsem koupil na anglickém ebay.com a s dopravným stály cca 45 liber, tj. nějakých 1400 Kč. Cena samozřejmě vypadá brutálně, ale po měsíci používání může s jistotou říci, že se tato investice vyplatí.

Vlastnosti:

Sluchátka Yurbuds Ironman Inspire Duro jsou odolná a odolná vůči vodě a potu. Bez jakýchkoli problémů fungovaly i při tréninku v dešti. Koncovky jsou speciálně tvarovány tak, aby se “zamkly” do uší a nevypadly. Současně jsou zkonstruována tak, aby “propustila” vnější zvuky. To je velmi užitečné zejména při běhání v městě nebo na silnici, protože vždy uslyšíte auta.

Kabel sluchátek je opletený a jeho konstrukce znemožňuje nebo minimálně značně omezuje zauzlování. Kromě toho je v balení i svorka k uchycení kabelu, kterou však osobně nepotřebuji. Součástí sluchátek je i praktická kapsička, do které si můžete sluchátka uložit.

Zkušenosti:

Nasazování sluchátek vyžaduje určitý zvyk. Sluchátka jsou založena na systému “Twist Lock”, tj. volně přeloženo, zajišťují se na místě otočením. Vzhledem k ergonomii designu je zřejmé, že je nutné důsledně respektovat levé a pravé sluchátko, tj. pravé sluchátka na levé ucho nenasadíte.

Při nasazování je nutné koncovku otočit tak, aby vývod kabelu (spodní strana) směřoval dozadu. V uchu koncovku uchytíte otočení celé koncovky směrem dopředu tak, aby se kabel dostal do svislé polohy.

Vzhledem k předchozím zkušenostem s jinými sluchátky jsem byl na počátku trochu skeptický. Nicméně, po správném nasazení sluchátka skutečně drží jako přibitá. Přitom v uchu vůbec netlačí a po troše zvyku si je nebudete ani uvědomovat. Párkrát jsem při běhu nechtěně zatáhl za kabel, ale místo vypadnutí jsem si přivodil trochu bolesti, sluchátka se ani nehnula.

Další výhodou oproti ostatním peckám (tj. in-ear) sluchátkům je to, že pohybující se kabel (čemuž se při běhání nevyhnete) nevytváří šustivý zvuk, který jinak velmi ruší.

Co se týče kvality zvuku, nejsem žádný audiofil, takže podle mého názoru je kvalita dostačující. Při běhání stejně nikdo z nás neočekává ani nepožaduje audiofilskou kvalitu zvuku.

Navíc výrobce nabízí, že pokud vám koncovky nesednou do ucha, stačí vyfotografovat nasazená sluchátka a výrobce vám zdarma poskytne správné. Jak je to s dopravným, a zda tato služba funguje i v Česku jsem bohužel nezjistil.

Závěr:

Přes jejich relativně velmi vysokou cenu tato sluchátka vřele doporučují. Zbaví vás stresu z vypadávajících sluchátek a celkově zkvalitní váš zážitek z běhu.

Odkaz na stránku, kde jsem je koupil je zde.

buds2

Kategorie článku: Blog, Firstpage, SportArticle

Komentáře (1)

  1. Při běhání mě vždycky štval kabel, který se kejval. Narazil jsem na magnetickou úchytku http://mk-eshop.cz/info/oragnizace-kabelaze-nezamotejte-se-do-kabelu#sport 🙂 Celkem praktická věcička!!