banner ad

Aktuální informace: plán závodů 2017

24.04.2017 | Autor: | 4 komentářů

Od posledního postu už uběhlo skoro sto let. Poslední 2 měsíce byly kromě usilovného tréninku rovněž ve znamení smutných rodinných událostí, kvůli kterým jsem s rodinou navštívil Japonsko a nyní se synem dočasně válčím sám doma v Olomouci. Zde je aktualizace závodních plánů.

1. Ultrabalaton: 20.-21. 5. 2017, Balaton, Maďarsko. Odjezd s mým supportem (tentokrát tříčlenným: bike support Petr Faldyna (který mi přináší štěstí), bratr Tomáš (podpora v autě) a syn Patrik (doprovod)) v pátek 19. 5. ráno. Cíl: hlavně dokončit, pokud možno zlepšit čas 27:30 z minulého roku a potom se uvidí).

2. Kirishima-Ebino Kougen Extreme Trail: 23. 7. 2017, Ebino Kougen, Japonsko. Třetí účast na tomto příjemném ultra-trailu po japonských sopkách. Cíl: po loňském 14. místě nakouknout do první desítky.

3. Beskydská sedmička: 1. 9. 2017, Třinec-Frenštát. Podruhé, pokud vše půjde dobře, opět s Patrikem Chýlkem. Cíl: zlepšit loňské 12. místo celkově.

4. Spartathlon: 29.-30. 9. 2017, Atény-Sparta, Řecko. Hlavní akce sezóny. Bez supportu, ale při bohaté české účasti určitě nebudu sám. Cíl: podaří se mi 4. pokud dotknout nohy krále Leonidase? Odlet 27. 9., návrat 3.10.

5. Rock Point Horská výzva 24h: nepotvrzeno, datum není znám, Kouty, Jeseníky. Třetí a poslední ultratrail sezóny. Cíl: po loňském 6. místě celkově alespoň obhájit, pokud se tedy akce uskuteční.

Co se týče nejbližší akce, maďarského Ultrabalatonu, test závodního tempa z Olomouce do Jeseníku (89 km, 8:15) dopadl uspokojivě. Nyní mne čekají poslední 2 týdny objemové přípravy a poté necelé 2 týdny ladění. Na rozdíl od předchozích let, kdy jsem začínal ladit cca 3-4 týdny před závodem, nyní toto období zkrátím na cca 10 dnů a uvidím, co to udělá. Hlavním cílem je posbírat další zkušenosti směrem ke Spartathlonu.

Kategorie článku: Firstpage, SportArticle

Komentáře (4)

 1. Víťa Mrkvička

  Přeju hodně štěstí! Ať se ti daří plnit všechny tyto plány. Těším se na další posty, které jsou pro mě velkou inspirací.

  • admin

   Díky! Do UB zbývá 14 dnů, takže post po závodě určitě bude. Pokud se zadaří, ještě před tím bych chtěl napsat něco víc o zkušenostech s doplňky, no uvidím. Měj se.

 2. Radek

  Ahoj Michale, sejdeme se pod Akropolí. No a pak úspěšně u krále!! Letos to vyjde!!

  • admin

   Ahoj Radku, díky. Pod Akropolí určitě, ale u krále je to u mne loterie. Tak snad to vyjde. Měj se!