banner ad

Japonské dovětky a závěr přípravy na Spartathlon

16.09.2015 | Autor: | 6 komentářů

Nedlouho před odjezdem na Spartathlon jsem se konečně odhodlal, abych po delší době opět napsal nějaký příspěvek. Od úspěšného vystoupení na japonském trailu jsem pokračoval v přípravě na vrchol sezóny, který je už skutečně za dveřmi. Místo dlouhého kecání by se s vámi chtěl podělit o pár snímků, které jsem udělal ještě v Japonsku.

Po pár kilometrech po výběhu se mi vždy otevírala tato nádherná scenérie.

1

Silnice se staví a zanikají. Takto to vypadá, když si příroda bere zpět to, co jí člověk vzal.

3

Na cestě se sem tam objeví skutečné klenoty…

9

A i hmyz, se kterým se tady nesetkáte.

7

Když je počasí, stojí výhled z hor za to.

5

Rýže se pěstuje všude

6

I tady…

4

A tady se začíná stoupat na sopku.

10

Jejíž kráter vypadá takto.

8

Závěr přípravy se nese tak trochu v duchu nejistoty. Subjektivně se druhá část japonského kempu a závěr přípravy v Česku nevydařila tak, jak bych si přál. Tréninkové objemy nebyly špatné, ale pocitově to nebylo ono. Každý rok je návrat zpět z Japonska do Česka náročnější a náročnější. I z tohoto důvodu je závěr přípravy psychicky náročný a těsně před Spartathlonem opět přicházejí vzpomínky na dřívější potíže.

V každém případě příští středu sedám do letadla a v pátek a sobotu se nechám překvapit – snad jsem správně naladil formu a tentokrát to napotřetí vyjde.

Kategorie článku: Firstpage, SportArticle

Komentáře (6)

 1. Petra

  Určitě to vyjde:) Držím palce, ať se daří. Petra

  • admin

   Díky moc, Petro. Dnes jsem byl na poslední mini výběh (6 km) a od zítřka odpočívám a začínám balit.

 2. martin

  Michale fandím ti a budu tě na dálku postrkovat 😉 – stejně jako loni. Máš na to!

  • admin

   Díky, Martine! Snad to půjde. Závěr přípravy sice nebyl podle mých představ, ale zase tak špatné to není. Uvidí se až na cestě. Opět plánuji pomalejší začátek a udržet ustálené tempo co nejdéle. Průběžná data by měla být na spartathlon.gr. Měj se!

 3. Zdeněk

  Michale, připojuji se k ostatním co ti budou držet palce a na dálku povzbuzovat. Až bude na trati nejhůř, tak si vzpomeň, že ti tady v Čechách pár lidí hodně fandí. Určitě ti to letos vyjde!